Darmowe fotoblogi
  • Wpisów:217
  • Średnio co: 13 dni
  • Ostatni wpis:7 lata temu, 20:00
  • Licznik odwiedzin:31 391 / 3002 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Czasem mam tak, że czytając moje wpisy po kilka razy mam ochotę napisać jeszcze więcej. I tak na przykład, czytając poprzedni wpis zachciało mi się wiosny. Takiej prawdziwej, późnej wiosny. Takiego np. ciepłego weekendu majowego. Pojechałabym na wieś. Chodziłabym boso po trawie i rozmyślała. W zacisznym miejscu rozłożyłabym kocyk i położyła się na nim ze słuchawkami w uszach i kartką z długopisem w dłoniach. Może napisałabym coś ciekawszego. Jakiś wiersz lub myśl. Potem poszłabym nad zalew. Pływałabym i nurkowała, aż z przyczyn oczywistych musiałabym wyjść z wody. Wieczorkiem rozpaliłabym ognisko i patrzyła w ogień dopóki nie zachciałoby mi się spać. A wtedy oddaliłabym się w krainę snów i śniła o rzeczach niemożliwych i pięknych. To byłby piękny dzień. Prawdziwy raj dla mojej duszy...

~Clarissa.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Przeczytałam kilka razy mój ostatni wpis i zaczęłam się zastanawiać kim ja naprawdę jestem. Codziennie ukrywam się pod maską, że już zapomniałam co jest pod nią. Na pewno dużo wrażliwości. Potrafię płakać nawet przy Harrym Potterze, chodź ostatnio nie potrafię się rozpłakać, a bardzo bym chciała. Nie chwaląc się mam bardzo artystyczną duszę. Uwielbiam pisać wiersze, rysować. To sprawia, że czuję się lepiej. Potrafię zanurzyć się w muzyce. Może przez dobre wyczucie rytmu, może przez to, że chciałabym śpiewać. Może dlatego, że muzyka jest dla mnie odskocznią od rzeczywistości. Lubię mieć kontakt z żywiołami wody, ognia, ziemi i powietrza. Lubię pływać, nurkować, czuć lekkość pod wodą. Lubię patrzeć na ogień, na taniec płomieni. Lubię mielić ziemię w dłoniach, chodzić boso po trawie, plaży. Lubię czuć wiatr we włosach, jak lekko muska moją twarz, ręce, całą mnie. Ale najbardziej lubię marzyć i śnić. Odpływać do mojego świata wyobraźni. Do świata, w którym wszystko jest takie piękne, szczęśliwe, radosne, idealne...

~Clarissa.
 

 
Wpis tylko dla właściciela minibloga

Wpis prywatny. Może go zobaczyć tylko właściciel minibloga.

 

 
Czasami zastanawiam się, jak można być tak pustym. Tak głupim. Tak dziwnym. A potem zastanawiam się, jak można po zachowaniu, słowach, czynach oceniać innych. Nikt nie jest prawdziwy. Każdego dnia wszyscy udajemy. Z tą różnicą, że każdy wybiera sobie inne przebranie. Jedni udają łatwych i płytkich, bo takich łatwiej zaakceptować. Bo takich jest więcej. Inni starają się być głębocy jak oceany i trudni do rozszyfrowania jak zagadka bez rozwiązania. Czy to jest lepsze? Nie wiem. Ale tacy zwykle chodzą przybici i są samotni. Zdarzają się też wyjątki, które są każdym po trochu. Raz płytcy, raz głębocy, raz puści innym razem pełni uczuć. Nikt nie powinien oceniać ludzi poznając ich tylko w przebraniu. Dotarcie do prawdziwej osoby, do jej wad, zalet, prawdziwego ja jest trudne. Wymaga zaufania, a przede wszystkim czasu. Lecz nikt nie ma tyle czasu by poznać inną osobę. Czasem nie wystarcza nawet całe życie. Wydaje ci się, że znasz kogoś bardzo dobrze, a po kilkunastu latach dowiadujesz się, że tak naprawdę nie znałeś prawdziwej duszy tego człowieka, tylko ledwie musnąłeś jej poznania lub nie udało ci się przebić przez maskę, pod którą się skrywamy.
Nie mamy prawa oceniać innych, bo ich nie znamy. Ale robimy to każdego dnia. W myślach, mijając punka/emo/hipisa/dorosłych/dzieci/mężczyzn/chłopców/kobiety/dziewczyny/nauczycieli/uczniów/podwładnego/szefa/etc.

~Clarissa.
 

 
Ale dziś fajnie. W szkole tylko 3h. Już jestem z powrotem. No i na + też to, że nie ma ani psów, ani mamy. Siedzą sobie w naszym domku na wsi. A ja tu mam wolność. No i wraz z pogodą poprawił mi się humor ;-)

~Clarissa.

A teraz kilka reklam, które lubię. Czyli serce i rozum ;-)I najnowsze:
 

 
Wczoraj spotkałam się z K. Wygadałam się, wypiłam sobie i od razu jest mi lepiej. Namówiłam mamę, żeby pozwoliła mi u niej spać. Oczywiście niesałyśmy u niej. Pojechałymy na działkę, gdzie stoi domek bez ogrzewania, prądu, światła itd. Myślałam, że zamarznę, ale jakoś przeżyłam. Nigdy więcej! Ale za to wzięłyśmy fajkę wodną, ale oczywiście wody już nie. Rozpuszczałyśmy śnieg nad świeczkami xd.

~Clarissa.
 

 
Może i ja zrobię jakiś konkurs... Ale najpierw muszę postarać się o jakieś nagrody. ;-)
 

 
1. Jaki żywioł wydaje Ci się najważniejszy?
a. drewno (wiatr)
b. ogień
c. ziemia
d. metal (powietrze)
e. woda

2. Jaki smak lubisz najbardziej?
a. pikantny (czosnek, koper, tytoń)
b. kwaśny (cytryna, pomidor, pomarańcza)
c. słony (krab, ostryga, przepiórka)
d. gorzki (werbena, kawa, szparagi)
e. słodki (miód, baranina, wołowina)

3. Kolor, na który jesteś najbardziej wrażliwy, to:
a. żółty
b. czarny
c. biały
d. zielony
e. czerwony

4. Który dzień uważasz za dobry na zrobienie bilansu swego życia?
a. suchy
b. zimny
c. wietrzny
d. upalny
e. parny (wilgotny)

5. Który z pięciu zmysłów wydaje Ci się najważniejszy?
a. smak
b. dotyk
c. wzrok
d. słuch
e. węch

6. Materia, która Cię uspokaja i której lubisz dotykać, to:
a. metal
b. drewno
c. jedwab
d. skóra
e. ziemia

7. Który z grzechów głównych jest dla Ciebie najmniej istotny?
a. zazdrość
b. rozpusta
c. łakomstwo
d. złość
e. duma

8. Kiedy patrzysz na Wawel, kojarzy Ci się on z:
a. Polską
b. zamkiem
c. siedzibą królów
d. Jagiellonami
e. Krakowem9. Twój ukochany/ukochana pragnie dać Ci w prezencie drzewo, które ma symbolizować Waszą miłość. Wybierzesz:
a. dąb
b. wierzbę płaczącą
c. jodłę
d. palmę
e. czereśnię

A teraz oblicz punkty według podanej tabelki i przeczytaj rozwiązanie.Od 9 do 13 punktów:

Cały ocean jin
Masz w sobie niezmierzone pokłady dobroci, czułości i słodyczy. Jak nikt umiesz wodzić na pokuszenie partnerów płci przeciwnej. Jesteś wodą, zimnem, czernią, zimą, skórą, strachem, czyli tym wszystkim, co dla Chińczyków jest esencją kobiecości. Nie nabierasz dystansu do codziennych problemów i dlatego żyjesz w nieustannym stresie, który często objawia się w postaci palpitacji, migren i bezsenności. Masz skłonność do gromadzenia w sobie wszystkich problemów. Jeśli z tego powodu cierpisz, jedynym ratunkiem jest medytacja – pozwoli Ci ujarzmić nadmiar żeńskiego pierwiastka jin.

Od 14 do 21 punktów:

Przewaga jin z dużą domieszką jang
Według chińskiej filozofii jesteś błyszczącym metalem, bielą, wiosną, suszą i smutkiem. Masz melancholijny charakter, jesteś podatna/y na migreny i drobne dolegliwości. Często rozpamiętujesz wydarzenia z przeszłości, czasem tak odległej, że nie mają już żadnego znaczenia, a jednak wciąż odczuwasz wyrzuty sumienia. Lubisz zachowywać rezerwę. Twoja seksualność jest w pełnym rozkwicie. Twój wizerunek kojarzy się z dzieckiem, które całkowitym zaufaniem obdarza swego opiekuna.

Od 22 do 29 punktów:

Równowaga jin i jang
Jesteś ziemią, żółtym kolorem, babim latem, wilgotnością i niepokojem. Dla Chińczyków niebo i ziemia są silnie związane i wzajemnie na siebie oddziałują. Bez trudu potrafisz pogodzić myśl z czynem. Musisz jednak uważać na samotność i kłopoty – mogą niebezpiecznie osłabić Twą energię. Jeśli nie nauczysz się szybko znajdować wyjścia z przykrych sytuacji, możesz stać się podatna/y na depresję i choroby wirusowe.

Od 30 do 37 punktów:

Lekka przewaga
jang nad jin Jesteś drzewem, zielenią, jesienią, wiatrem i złością. Dla Chińczyków złość łączy się bezpośrednio z uczuciem frustracji. Ta wewnętrzna złość może niekiedy pochłonąć całą Twoją energię. Staraj się przede wszystkim reagować w sposób naturalny, nie rób niczego na siłę i za wszelką cenę, a wtedy unikniesz niepotrzebnych stresów.

Od 38 do 45 punktów:

Przepełnia Cię jang
Jesteś ogniem, czerwienią, latem, upałem i radością. Jako ogień dostarczasz światła i ciepła. Musisz płonąć, żeby egzystować. Odprężona/y, błyskotliwa/y, aktywna/y, odczuwasz tak wielką radość życia, że może się ona przekształcić w chorobliwe rozgorączkowanie. Unikaj zbyt silnych podniet (alkohol, narkotyki) i nadmiernej nerwowości – mogą Cię doprowadzić do wypadku.
  • awatar luiza .: świetny test, skąd go wytrzasnęłaś?
  • awatar Ms. Blonde ♥: jeah , JANG . zgadza się wszystko .:)
  • awatar Gość: hmm, ciekawe. Zaraz sobie zrobię ten test. :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
Chcę kupić naszyjniki z serii 'best friends' z jin i jang. Tylko tak się zastanawiam, którą częścią jestem ja. No więc postanowiłam pogrzebać w necie i znalazłam to :


No i zgodność z tym wychodzi że jestem:
- Jang w 52%
-Jin w 48%
A podobno idealne są proporcje 60% Jang i 40% Jin. Więc jestem zbliżona do ideału równowagi ;-)

Co jeszcze mnie zaciekawiło? Zawsze myślałam, że czarny oznacza jang, a biały Jin. Otóż jest odwrotnie. Biała cząstka oznacza energię Jang - męską, czarna Jin - żeńską.


Zrobiłam sobie także krótki quiz by sprawdzić moje jin- jang. wyszło mi:

Równowaga jin i jang
Jesteś ziemią, żółtym kolorem, babim latem, wilgotnością i niepokojem. Dla Chińczyków niebo i ziemia są silnie związane i wzajemnie na siebie oddziałują. Bez trudu potrafisz pogodzić myśl z czynem. Musisz jednak uważać na samotność i kłopoty – mogą niebezpiecznie osłabić Twą energię. Jeśli nie nauczysz się szybko znajdować wyjścia z przykrych sytuacji, możesz stać się podatna/y na depresję i choroby wirusowe.

~Clarissa san.
 

 
Wpis tylko dla znajomych

Wpis tylko dla znajomych

 

 
*1.Weź książkę leżącą najbliżej Ciebie, przewróć na stronę 18 i przepisz czwarty wers.*

'Jednak nieznajomi przybywający w nowe miejsce mają prawo zjednywać sobie jego mieszkańców, dlatego obcy zbliżył się do dziewczyny.'*2. Wyciągnij swoją lewą rękę najdalej jak możesz. Co znalazłeś?*

Skarbonka!

*3. Jaka była ostatnia rzecz jaką oglądałeś w TV?*

Reklamy xd

*4. Bez patrzenia na zegarek powiedz, która jest godzina.*

14:20?

*5. Popatrz na zegarek. Która jest godzina?*

14:23

*6. Z wyjątkiem komputera, co teraz słyszysz?*

TV, MTV?

*7. Kiedy ostatni raz wychodziłeś z domu? Co robiłeś?*

Szłam do szkoły

*8. Zanim zacząłeś to badanie, na co patrzyłeś?*

Na moje zdjęcia, tzn. przerabiałam je ;-)

*9. W co jesteś ubrany?*

Czarne rurki, czarna tunika ze sznurkami i koralikami w kształcie naszyjnika.

*10. Czy śniłeś ostatniej nocy? Jeśli tak, to o czym?*

O szkole. Jakieś głupie i nielogiczne xd

*11. Kiedy ostatni raz się śmiałeś?*

Po szkole.

*12. Co jest na ścianach pokoju w którym jesteś?*

Są dwie pamiątki z komunii, obraz, zdjęcie połączonej głowy Biebera z ciałem Hannah Montany, plakaty, sznurek w kształcie pięciolinii z nutkami.

*13. Czy ostatnio widziałeś coś dziwnego?*

Taa, brak śniegu na podwórku xd

*14. Co myślisz o tym quizie?*

jest ok.

*15. Jaki był ostatni film który widziałaś?*

W kinie 'Och Karol 2' a w TV nie wiem xd

*16. Jeśli zostałbyś nagle multimilionerem, co byś kupiła?*

Em:
-gitarę elektryczną
-dodatkowy pokój od sąsiadów xd
-ciuuchy!!
-mnóstwo biżuterii
-samochód xd

*17. Powiedz mi o sobie coś czego nie wiem.*

Na moim balkonie jest budka dla ptaków.

*18. Jeśli mógłbyś zmienić jedną rzecz na świecie, niezależnie od winy albo polityków, co to by było?*

Nietolerancja do osób o nieprawidłowej wadze.

*19. Czy lubisz tańczyć?*

Taaaaaaaak!!

*20. Barack Obama

Prezydent USA.

*21.Wyobraź sobie, że Twoje pierwsze dziecko byłoby dziewczynką, jak byś ją nazwał?*

Nina lub Basia.

*22. Wyobraź sobie, że Twoje pierwsze dziecko byłoby chłopcem, jak byś go nazwał?*

Michał, ale wołałabym go Misiu xd haha

*23. Czy kiedykolwiek rozważałeś życie za granicą?*

nie. Na 100% zamieszkam w Polsce.

~Clarissa.
 

 

;-)

biorę udział w konkursie:
www.flashbacklady.pinger.pl/
 

 
Zrobiłam kiedyś listę, co mam, czego nie, a chciałabym:

Co mam (p.s. wiem, że jestem próżna ):
1. Ładne oczka
2. Ładną twarz
3. Talent do rysowania
4. Artystyczną i wrażliwą duszę
5. Kogoś, komu mogę się wygadać (to wykasować)
6. Muzykę, bez której nie umiem żyć
7. Grę na gitarze, której się uczę.
+
8. swój własny styl.

Nie mam, a chciałabym:
1. Ładne, zgrabne ciało
2. Fajnej siostry
3. Ładnego głosu
4. Łatwe kontakty z ludźmi
5. Starszego brata
6. Bff, z którą nie rozstawałabym się na krok i powierzała sekrety. Takiej tylko dla siebie.
+
7. Kogoś, kto darzyłby mnie uczuciem, wiecie, o kogo chodzi
8. Gitary elektrycznej.

~Clarissa.
 

 
Hahah już se poszedł. A ja miałam na sobie kolczyki, gdzie na jednym z nich jest białe piórko i dostałam od proboszcza obrazek z Św. Michałem Archaniołem xd hahah

~Clarissa.
 

 
Dziś przychodzi ksiądz po kolędzie. Świeeetnie! A ja chciałam się wybrać do galerii albo do K. Zdała dziś na prawko, jestem z niej dumna!

;**

~Clarissa.
 

 
Głowa zaczyna mnie boleć. A jeszcze 8 min do odblokowania limitu. Ar!
 

 
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!
Głupi limit!!

~Clarissa.
 

 
Oglądam sobie teraz pamiętniki wampirów, tylko strasznie wolno się ładują. Jak ja tego nie lubię!! Ar!
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Nie wiem czemu, ale lubię, kiedy topnieją śniegi. Jest szaro i pochmurno, ale ta zielona trawa wyłaniająca się spod ostatnich płatów śniegu napawa nadzieją. Po prostu kocham to.

~Clarissa.
ask.fm/Clary